Så vill jag bara påpeka att man mår så jävla gott idag. Inte ens en ärke-pessimist som jag tror på kvalserien längre. Skiter fullständigt i om det blir slutspel eller inte, allt är frid och fröjd nu.
Jag är evigt tacksam att jag slipper se Timrå i Växjö Ishall i år. Kvalserien hade varit en mardröm. Nu blir det istället en trevlig liten säsongsförlängning där man kan skramla lite med juvelerna och hoppas att Lakers sätter lite käppar i hjulen för dom stora favoriterna.
När man kikar in här så undrar man om det blivit ett forum för talangutveckling etc där bandaren går på repeat. Diskussionen är rätt tradig nu, där det verkar endast handla om att ha rätt och bräka sig i sin egen förträfflighet.
En gammal "Lika som bär" men som aktuell idag...