JimmyH briljerar i bloggen; "Finska spelare har överlag en lite råare attityd än svenska. Det är få finska spelare som skulle sola i solarium eller dricka en vaniljcider utan det är lite mer bastu och vodka med näsblod i som gäller."
Roligaste jag läst på länge! Samtidigt också en bra beskrivning på den typ av spelare som jag tycker har saknats i Timrå under en längre tid..
Vi löser det här utan Hartmann, Forsmark på läktaren och Pääjärvi som extra.
9 poäng ner till kvalserien, kolla vårat spelschema jämfört med dem under oss + pauserna mellan. Vore sinnesjukt om vi tappade detta, nej tänker inte jinxa, ... | Läs mer
"Finska spelare har överlag en lite råare attityd än svenska. Det är få finska spelare som skulle sola i solarium eller dricka en vaniljcider utan det är lite mer bastu och vodka med näsblod i som gäller."
Roligaste jag läst på länge!
Samtidigt också en bra beskrivning på den typ av spelare som jag tycker har saknats i Timrå under en längre tid..