Den dagen Månsson drar på sig en Timråtröja då har vi större problem än ekonomi och "fylleskandaler" (Det ena utesluter iofs inte det andra) att diskutera.
1, Boyce har fortfarande potential. Det har inte Svensson. 2, Sonneberg OCH Månsson låter som en för dyr lösning för våran plånbok.
För övrigt anser jag att det finns en rad långsiktiga aspekter ang. Boyce som gör honom betydligt mer intressant än Svensson även om det kan tyckas vara helt fel läge att spela in en junior i truppen och därmed ha överseende med en del misstag från dennes klubba under säsongens gång.
RunarUp: Bara vi får in reklampengar så skiter jag i tröjans utseende just nu helt enkelt. Nu måste föreningen börja jobba upp ett eget stabilt kapital. Om det går ut över tröjan, so be it! Anser jag. Med respekt för att alla tycker olika.