Mattias Ek på Expressen sågar Jokela jämns med fotknölarna. Känns för en gångs skull som en ganska rimlig analys. Perra måste inse att Jokela (tyvärr) ska spela så lite som möjligt just nu. Redan efter två byten borde han ha blivit bänkad.
The Palm: Det absurda i sammanhanget är att Perra gör precis tvärtom. Jokela hade överlägset mest istid av alla mot Frölunda. Och mot Luleå. Och Modo. Vad som är ännu mer fantastiskt är att han har totalt ett (1) skott på mål på de senaste 4 matcherna. Trots mest istid.
Som Perra skulle ha sagt: huka er, nu ladder han öm!
Rip Kirby: Alltså jag skiter fullständigt i det där gamla snacket om "själlöshet" eller att "arenan ska liga i Timrå" bara för att ..Ja för det är historia eller nått? Alltså intressant det här ändå. Jag hör ofta väldigt starka ... | Läs mer