Ambroo: Ja, och det är på den nivån vi måste ligga om vi ska rycka upp det här laget ur träcket vi vadat i. Ollas är en rivig jävel, och jag är övertygad om att han skulle överträffa Bullshit i såväl produktion som frenesei. Förmodligen för en billigare penning, t o m. Falk har jag alltid gillat. Johan Andersson med mer offensiv. Han borde Nubben kunna sweet-talka i brygga. Han förtjänar en större roll än han haft i HV.
Smörgåsen : Håller med, rättning i ledet nu för fan. Lite rim och reson tack, JJ är väl sett över flera säsonger nu en av SHL:s mest utpräglade 1:e målvakter. Men det är typiskt HS, guldfisk-minnet. Ett par matchers svacka så är han instabil och ett såll. En målvakt man inte vinner med. Bullshit
Falk har jag alltid gillat. Johan Andersson med mer offensiv. Han borde Nubben kunna sweet-talka i brygga. Han förtjänar en större roll än han haft i HV.