DJ Hemp: I normala fall håller jag med dig. Luleås fruktansvärda Stasi-hockey får dock hela min lekamen att krylla sig. Ju mer framgång dom skördar, desto större risk för utbredning av deras 'säkerheten först!' - hockey. Av två dåliga ting väljer jag den som trots allt är lite livsbejakande.
Bragd-Birger: Håller verkligen med dig i din beskrivning av Luleås hockey. Det är som att välja mellan pest eller kolera men nog spelare DIF en roligare hockey. Hoppas den skördar framgång.
Alla till Ladan i morgon! Nu sluter vi upp oavsett hur besviken man är på vissa individer och på Nubben och hans tvivelaktiga ”livstidskontrakt” strösslade med guld och diamanter. Oavsett hur besviken vi är på Backlund, styrelse eller ... | Läs mer
Av två dåliga ting väljer jag den som trots allt är lite livsbejakande.