Kattgubben: HELVETE VAD UNDERBART! Asplöven vinner med 5-4 mot Huddinge och Jonte är segerorganisatör med sina 2 baljor och Karlskrona skräller mot Tingsryd genom Njurundasonen och Sundsvallsbekante Hasse Ottinger och Växjö kniper en poäng i Övik. UNDERBART!!!
Förvånande många som vill se Modo i allsvenskan. Sure, jag skulle mysskratta rätt gott i samma ögonblick dom åkte ner, men...sen skulle jag nog sakna dom små efterblivna kräken ändå. Växjö, ska det vara nåt det?
Smörgåsen : Håller med, rättning i ledet nu för fan. Lite rim och reson tack, JJ är väl sett över flera säsonger nu en av SHL:s mest utpräglade 1:e målvakter. Men det är typiskt HS, guldfisk-minnet. Ett par matchers svacka så är han instabil och ett såll. En målvakt man inte vinner med. Bullshit
Redigerad kommentar