Kostiainen: Sen får vi för all del inte glömma Robert Perlskog heller, som ända sedan 90-talet har förstört massvis med fotbolls- och hockeymatcher på TV:n
"Som kuriosa kan nämnas att han är fullständigt oduglig."
Kostiainen: Inte bara det. Lag som Färjestad och Skellefteå är rätt tråkiga tycker jag - i varje fall i denna final. Det finns liksom ingen rivalitet, inget skitsnack - ingenting. En grå sörja. Alternativt kan det vara som så att kvalserien var så oerhört spänannde och kul att detta blir som en väldig antiklimax.
JanneH: Det var väl förra året som det snackades om att vi skulle vara framtunga? Snacket inför i år var väl snarare vem som ska göra målen? Iaf här på HS om jag kommer ihåg rätt.
FÖR TV4 SÄNDER DEN!
Fyfan alltså, sämre kan det inte bli.. Max Misshandlare, Den jävla Jihde och Boorken som kommentator. Det kan fan inte bli sämre..