Han kanske är bra men han är sämre än alla andra fystränare.
Sen glömde jag att vi har sämre kommunikationer, parkering och tillfarter. Lägg därtill de sämre entréerna och det sämsta utbudet i pubar restauranger och kiosker för att inte tala om souvenirerna som är klart sämst i elitserien/allsvenskan.
Jag kanske har glömt något som vi är sämst på.... Men nu går jag på smester. Startar upp i morgon med ett uselt arrangemang i vår plyfalåda till ishall där vårt skitlag ska presenteras och de enda två spelarna värda en hockeyklubba ska avtackas.
På söndag seglar jag iväg med världens finaste båt och en toppenkille till son ut i en av de vackraste fjärdar jag vet upp mot det fantastiska höga kusten.
Denna kedja tycker jag har fungerat bra och Genborgs spelstil påminner om Hållanders. Så Genborg tror jag stenhårt på om han får dessa två rutinerade rävar bredvid sig. Jag hoppas att denna trio kan bli ... | Läs mer
Men vi kommer helt säkert att vara bättre tränade med den nya tränaren. I alla fall enligt min naprapat :)
Alltid något som Fan sa när han såg Åmål !