nectis: För mig har det gått så långt att jag har ångest på matchdagen. De senaste matcherna har jag inte ens kollat början på, utan slagit på efter halva matchen bara för att kolla vad det står. Om det är jämnt så fortsätter jag titta. Detta trots att jag betalar 399 spänn i månaden för skiten. Då är det lätt att förstå varför folk inte tar sig ut till arenan. För jag lär knappast vara den enda som känner så här.
Nizze klar som målvaktstränare! Jag måste säga att det är förbannat bra jobbat av föreningen efter kaoset som var på ledarsidan i våras. Alla vakanser är tillsatta. Och det är inga dåliga namn heller. Det är väl en som ska jobba med Nubben då. Men där är det ingen brådska.
Då är det lätt att förstå varför folk inte tar sig ut till arenan. För jag lär knappast vara den enda som känner så här.