Är det någon som vet hur förhållandet mellan ungdomssektionen och huvudföreningen ser ut? Inryms timrå IK US i själva Timrå IK? Som jag förstått så skall det ju finnas ett rätt stort överskott i ungdomssektionen, vad händer med det? Även om likviderna inte finns 'fysiskt' så bör det finnas ett bokfört värde motsvarande det överskott som egentligen finns. Det hade ju inte varit fel om dessa pengar räddades då jag är övertygad om att är det någonstans det skall satsas är det redan från tidig ungdom. Om jag inte missminner mig så hade US i samband med att man höjde priset på parkeringen, ambitionen att ordningställa en utomhusrink på korpenplan för att erbjuda ännu mer träningstider för våra ungdomar.
timraw: Vad göra en julifredag mitt i semestern med ett självklart bad avklarat? Ja, på väg hem från Vivstavarvstjärn tog jag en avstickare förbi Sörberge kyrkogård där jag utan att känna till var spelare #5 ligger begraven tog mig an ... | Läs mer
Det hade ju inte varit fel om dessa pengar räddades då jag är övertygad om att är det någonstans det skall satsas är det redan från tidig ungdom. Om jag inte missminner mig så hade US i samband med att man höjde priset på parkeringen, ambitionen att ordningställa en utomhusrink på korpenplan för att erbjuda ännu mer träningstider för våra ungdomar.