mikenomad: Skillnaden är att ST och Dagbladet är privatägda media som slickar läsarröv, medan SVT är public service. Tro det eller ej, men skillnaden mellan de två mediatyperna är enorm.
hubbenorlen: Jag tror dig och erkänner att jag inte tog med den aspekten i hastigheten. Såklart att det är en jätteskillnad. Men för att återigen klargöra; jag jagar inte rätt eller fel utan framför bara min egna, högst subjektiva åsikt att Roffe är en patetisk skjutjärnsjournalist-wannabe som väljer en sanning som passar hans syften bäst. Och uppenbarligen även Mittnytts i stort eftersom det som iconen påpekar finns en ansvarig över skjuta från höften-Rolfie.
Alla till Ladan i morgon! Nu sluter vi upp oavsett hur besviken man är på vissa individer och på Nubben och hans tvivelaktiga ”livstidskontrakt” strösslade med guld och diamanter. Oavsett hur besviken vi är på Backlund, styrelse eller ... | Läs mer
Tro det eller ej, men skillnaden mellan de två mediatyperna är enorm.