kulltorp: Det finns många bra idéer att spåna i. För att det ska bli verkstad gäller ofta att man själv agerar och driver projektet. Är det något man brinner för blir det riktigt kul och en fruktansvärt bra terapi efter exempelvis en förlust. Du eller någon annan som tycker att det här spåret verkar intressant - (både gällande TIK och SK) skriv ett meddelande så ser vi vad som kan göras!
Två miljoner minus i redovisat resultat. Nu måste blodflödet stoppas för gott. Förre på kansliet, billigare lag och lägre arenakostnaden måste ju hjälpa till på kostnadssidan. Lite sportslig framgång och större publik på det så kan det bli lite plus antar jag. Kämpa!
Några här inne verkar vara mer upprörda över Stadins situation än vad Stadin själv är. Utgår man från vad han säger i ST idag lägger han ingen skuld på klubben (förutsatt att citatet är korrekt):
"– Det är inte så mycket man kan göra. ... | Läs mer