1150x200-tiken-1123131_tz4N8mRqd8Wf0t8.png

Timrå IK

SHL · 614239 inlägg · 6213 ämnen

Inlägg: 1707525

Sv: Apropå nånting...
oldboy: Distriktets SHL-hopp är TIK:s återhämtning och därefter satsning. En del i detta är att sponsorerna prioriterar en satsning mot SHL före ett rättvisetänk (eller vad som nu motiverar att bryta av en del av sponsorkakan till IFS).

Svarskommentarer

Sv: Apropå nånting...
Kongo: Naturligvis skall sponsokakan satsas på en elitsatsning mot SHL. Men det krävs att föreningana samarbetar och lägger fram en vision som sponsorerna nappar på.
När kommunen och föreningens supportrar motsätter sig en vidareutveckling av produkten bör man gå vidare och se på andra alternativ för distriktet.

Sv: Apropå nånting...
Smörgåsen : Skulle påstå att det kommer vara mer karaktär i laget kommande säsong än den som var. 16 forwards i truppen, vilket innebär att 6-7 spelare kommer behöva slåss med näbbar och klor för att ta en plats på 4 kedjor, då om nåt ... | Läs mer