Rytter: Stridh sa väl i en intervju att Timrå tränade dubbla pass, men att fredagar så var det ett pass,? Har i allafall för mig att han sa så. Så jag tror inte att Modo ligger så långt före i mängden iallafall.
EArk: Man ska väl också påpeka att antalet pass inte säger ngt om resultatet. Passens längd och kvalité är minst lika viktigt.. Modos fåfänga och brist på ödmjukhet kommer att bli deras fall. Tränare AJ är ju hyllad av deras fans men jag tycker att han personifierar uppblåshet och översittarmentalitet. Det var uppenbart i kvalet mot Leksand.
Smörgåsen : Håller med, rättning i ledet nu för fan. Lite rim och reson tack, JJ är väl sett över flera säsonger nu en av SHL:s mest utpräglade 1:e målvakter. Men det är typiskt HS, guldfisk-minnet. Ett par matchers svacka så är han instabil och ett såll. En målvakt man inte vinner med. Bullshit