Woody Jokinen: Spelet är bra generellt, inget fel på det. Men för att göra mål måste man ha lite killerinstinkt. Såg bla Lööke få pucken fritt i vänsterläge, han gled in mot mål och flippade en backhand i magen på målvakten. Det ska faan explodera i benen in mot mål.
KulltorpsOlli: ja och så kanske man ska försöka sig på att slå diagonalpasset till Molinder när han har halva målet öppet i ett 2-1 läge, killen gjorde ju faktiskt två mål sist. Nä vi är iskall i offensiv zon, Almtuna håller oss utanför slottet och vi tar skitavslut. I första hade vi några backskott med spelare som skymde framför mål men i andra har vi ju knappt haft någon het målchans.
RunarUp: Bara vi får in reklampengar så skiter jag i tröjans utseende just nu helt enkelt. Nu måste föreningen börja jobba upp ett eget stabilt kapital. Om det går ut över tröjan, so be it! Anser jag. Med respekt för att alla tycker olika.
Det ska faan explodera i benen in mot mål.