The great one: jag tror farbror börjar bli lite virrig, du blandar ihop det första boxplayet med det andra. I det första var det nära mål hela tiden (och mål blev det), i det andra tog dom svaga avslut men var i vår zon större delen av PP:et.
Ja, möjligt. Men inte fn fick vi ut pucken för det. Däremot så har man ju lärt sig ett o annat vid det här laget. Är det "stormatch" med nya tröjor och mycket publik på läktarna, då är det givet med dåligt spel och inga mål. Plus en förlust.
Vi märkte jättetydligt igår att Westfält försvann mer eller mindre i sin centerposition. Vi kommer få ut mer av honom på kanten. Vad hade Levinsson igår? En kontrollerad ingång och två passningar på blad? Tappade puck hela tiden. ... | Läs mer