Smokey: jag ger denna inledning 5 hönsgårdar av 5 möjliga. Vi har uppenbara problem med skridskostarka lag eftersom vi inte kan passa oss ur en enda situation.
{297}: Den stora skillnaden är väl att Västervik och många andra lag kommer in i Timrås zon väldigt enkelt så att hela laget kan fylla på, medan Timrå har en tendens att slå långa pass i mittzon som i bästa fall når fram till en ensam spelare med tre man på sig. Sådana anfall rinner ut i sanden i nio fall av tio. Det känns fantasilöst framåt och passivt bakåt.
JonteD: Pratade för länge sedan med sittande ordförande. Högst densamme som lade strömming i saltlake. Han sa ungefär att det är så sjukt dyrt att ställa ett lag på isen som skall utmana om SM-guld att man nästan måste äventyra ... | Läs mer