Måste ändå säga att det känns fullt rimligt det Nubben hela tiden pratat om, att det här laget kommer kunna \"gneta\" sig till väldigt mycket poäng. Vi är ruskigt snabba, men vi har framförallt ett starkt målvaktspar. Det kommer vara extremt viktigt, för två år sen hade det stått minst 2-2 nu inför tredje och lite nerv. Nu har vi lite problem med den mest mördande rörligheten längst upp i banan men lyckas ändå peta in två puckar, det är starkt.
Men jag vettefan hur det skulle sett ut mot ett starkare lag, detta med att släppa till så mycket spelvändningar. Haukeland är trygg dock, att han får kliva in med pondus direkt är nog det mest glädjande så här långt.
EXPLORERSMÅLAND: Jennifer Engström från twitter: Timrå har återhämtning/frivillig träning idag (inte match förrän lördag). Hör att Dahlén mår okej och att man är hoppfull för att det inte ska vara allvarligt. Men han ska fortfarande ... | Läs mer