Knylan: ”Vad vi än har gjort har vi gjort det tillsammans och på så sätt har vi byggt relationer till varandra som jag tror gjort att man alltid kunnat krama ur fem procent extra för varandra på isen. Min tro är att dom procenten är långt viktigare än att man ätit sin broccoli kvällen innan match.”
Smokey: Den som har tvivlat över Berglund o Boyce betydelse i Timrå IK... bör rimligtvis fatta varför dom är kvar! Inte ett gnäll/skitprat vill jag ha höra om dom en enda gång till.
Nizze klar som målvaktstränare! Jag måste säga att det är förbannat bra jobbat av föreningen efter kaoset som var på ledarsidan i våras. Alla vakanser är tillsatta. Och det är inga dåliga namn heller. Det är väl en som ska jobba med Nubben då. Men där är det ingen brådska.