Synct: Jag tycker ändå att vi bara borde köra Klubbmärket. Och att det är en regel att på hemmatröjorna får sponsorer bara ha vita logotyper, dom i fallet med NHK. Den får gärna vara blå och grön på vita bortatröjan, men på hemmatröjan är den gräslig. För övrigt, hur kan ett företag som också bedriver reklambyrå ha en logotyp med så fula färger? Blått och grönt är inte bästa kompisar för ögonen direkt.
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer
För övrigt, hur kan ett företag som också bedriver reklambyrå ha en logotyp med så fula färger? Blått och grönt är inte bästa kompisar för ögonen direkt.