1150x200-tiken-1123131_tz4N8mRqd8Wf0t8.png

Timrå IK

SHL · 614652 inlägg · 6214 ämnen

Inlägg: 1959449

Sv: Apropå nånting...
Smokey: Gratis kaffe (till exempel) för de som kommer till match iförd matchtröja, Timråhalsduk eller -huvudbonad är en "kampanj" jag tycker de borde införa.

Vad gäller lojalitetsprogram så kan det väl fungera med att personerna sparar sina tidigare matchbiljetter, 5(?) av dessa kan bytas in mot 1 biljett för aktuell match.

Svarskommentarer

Sv: Apropå nånting...
rabalder: en bra grej dom redan kör med är gratis parkering om man har full bil (4 pers). Öka värdet av lojalitet är en ruskigt bra idé dock. Något så enkelt som ett klippkort hade ju varit något tycker jag. Kan innefatta olika kategorier också för både biljett, handel i kioskerna och i supportershoppen. Fyller man hela får man säsongskort till kommande säsong, men även med mindre priser som gratis kaffe efter 5 stämplar eller en halsduk då man fyllt ut supportershoppen delen.

Sv: Apropå nånting...
-Sputnik-: Kul idé!
Ska undersöka den.

Men slänger ut för er info här:
Vi håller på att arbeta på en stående insamling.

Rödvitahjärtan - Öronmärkt för sport och tifoverksamheten.

Summa dras när herrlaget vinner.
Hoppas kunna vara live på försäsongen.

Glad midsommar!