EXPLORERSMÅLAND: tanken är fin, men innan dom unga "rabbarna" hinner bli varma i böxan i Timrå så lär ju nån större klubb sno dom..DET MÅSTE KÖPAS IN I DAGENS HOCKEY. IK Oskar var ett undantag och kommer åka ur shl med arslet först så det stänker brunt runt hela Småland. max få 30 poäng i SHL.
På tal om något annat, vad önskar ni från årets matchställ? Personligen vill jag ha klubbmärket på bröstet/magen framför ”TIMRÅ”. En klarröd hemmatröja med snörning som hemmatröja, likt den jag länkat nedan.
Gooode: Går att säga mycket om nyförvärven. Men ännu mer om ”stomme” spelarna Pääjärvi, Walli och Hartmann. Dom har blivit sämre. Där alla har kontrakt över nästa säsong. Vilket är katastrof. Sen saknar vi en 1a center. EP är tyvärr ... | Läs mer