Snart 20 år sedan man slog vad om att cykla till Isladan, från där nationalsången skrevs om Timrå IK gick upp i Elitserien.
Då VANN man vadet fast det ömmade skapligt där bak. Kanske läge att slå vad igen om inget annat hjälper? Först med rullator och matchtröja hela sträckan? Får fundera på ett vad om inget annat hjälper.
Ser just nu en massa oskarshamnare som 20 år senare slagit vad om knäppa cykelturer och tagit sig upp...
Skönt i alla fall att premiären snart är här. Ett liv utan is funkar illa. Orka ståplats ett år till! TIMRÅ IK!
Vad kan supportrarna ha för förväntningar på Timrå nästa säsong? – Att vi är där för att tömma tanken varje dag. Sen kommer vi inte lyckas vinna varje gång. Är det så att motståndarna gör ... | Läs mer
Jag har bokat biljetter till seriepremiären iaf.