Hassan: de stora pengar klubbarna får in är ju sälja lösa biljetter. Förhoppningsvis är det många som köper "soffbiljetter" kanske även på bortamatch. Men bryter man serien mitt i så spelar det ju ingen större roll.
Villervalla: Självklart är det så. Men det finns ett symbolvärde i supportrars aktioner.
Sedan är ju roffarmentaliteten hos SHL det som i slutändan kommer döda all annan konkurrens. Nu råkade en pandemi kanske hinna före och dödade även SHL. Fast med det här systemet för resursfördelning som redan finns är möjligheten för alla andra lag att konkurrera med SHL-lagen dödsdömd. Det är bara en fråga om tid.
Nizze klar som målvaktstränare! Jag måste säga att det är förbannat bra jobbat av föreningen efter kaoset som var på ledarsidan i våras. Alla vakanser är tillsatta. Och det är inga dåliga namn heller. Det är väl en som ska jobba med Nubben då. Men där är det ingen brådska.