Nisse på Mon or: Jinxa är ju en form av intern hybris, så det borde finnas någon annan benämning för detta... Härmed inför jag SFINXA, d v s när någon utifrån försöker föra över favoritskap och press på en annan individ eller ett annat lag.
sargad: Ikväll så vill jag se en urladdning av sällan skådat slag så enorm att man håller andan!!! Inga Hawaii skjortor på eller paraply drinkar i näven, bara stenjävlahårt jobb av ALLA PÅ ISEN!!! Kämpa för märket på bröstet och för varandra!! Ingen underskattning av dom här luringarna!!😈😈😈
Montén Python: Lilja har skjutit totalt 8 (åtta) skott på mål. På 26 matcher. Dvs, nästan ett skott på mål var tredje match. Att han fortfarande är kvar är pinsamt. Det där treårskontraktet måste avslutas igår.
Härmed inför jag SFINXA, d v s när någon utifrån försöker föra över favoritskap och press på en annan individ eller ett annat lag.
Alltså sfinxade Puffe oss precis ;-)