Olli Hahl: 1a perioden höll division 1-klass, med Väsby som det minst dåliga laget. Jeeez. Modo bör fokusera på att hålla sig ovanför det nedre strecket. Dom kan fanimej åka ur i år.
Bragd-Birger: Tycker det var märkligt att kicka den där Ville när man inte hade en plan B. Styf är ju ingen headcoach och det måste man ha vetat redan från början. Kanske är det inte lika lätt att hitta en tränare till det laget när ingen får vara kvar längre än en säsong?
Bragd-Birger: Sett till den stabilitet som vi spelat med under en längre tid, kan någon förklara hur Timrå IK gjorde för att förlora mot ett så uselt lag som Modo?
Bragd-Birger: Det kan vara de 2 kvallagen neråt man tittar på just nu... Som sagt jag är fascinerad av hur totalt urusla Modo är. Hur kan det ens vara möjligt?
Denna kedja tycker jag har fungerat bra och Genborgs spelstil påminner om Hållanders. Så Genborg tror jag stenhårt på om han får dessa två rutinerade rävar bredvid sig. Jag hoppas att denna trio kan bli ... | Läs mer
Modo bör fokusera på att hålla sig ovanför det nedre strecket. Dom kan fanimej åka ur i år.