Walle2: Nej, forumet är till för alla som kan bete sig. Förutsatt att de diskuterar ishockey eller något som är relaterat till ishockey.
Sedan finns det önskemål om att de olika trådarnas innebörd respekteras.
I Timråboken är dock saker som har att göra med Timrå i huvudfokus. Just nu spelar Americanos i samma liga och då är det ett ämne som faller inom ramarna.
Tråkigt att Americanosfansen är så obrydda om svensk hockeys utveckling.
Själv bryr jag mig när spelare som är på väg uppåt eller rent av bara i början av sin karriär blir satta på läktaren bara för att sportchefen vill ha in tyska ligans 30:e bästa poängplockare.
Det är relaterat till att jag är en av få som verkligen gillar ishockey-VM.
När man kikar in här så undrar man om det blivit ett forum för talangutveckling etc där bandaren går på repeat. Diskussionen är rätt tradig nu, där det verkar endast handla om att ha rätt och bräka sig i sin egen förträfflighet.