Villervalla: "Inför semifinalen väljer högst rankade laget motståndare bland de två lägst rankade lagen (baserat på tabellen"
Vi lär ju inte välja varken BIK eller Löven i semi utan det sämst rankade laget viket det nu blir. Tror BIK och löven slutar 2a och 3a i serien och isf kommer de att mötas i semi om de vinner sina kvartar. Oavsett vilket lag av de två Timrå får i en final bör det gynna oss om de har spelat många tuffa semifinalmatcher mot varandra, kanske 7 matcher t.om. De kan då vara lite slitna och vi kanske har vunnit med 4-0 eller 4-1 och får mer vila.
Barkborren: Till skillnad från dig så litar jag på Nubben. Den här föreningen har mycket att tacka Nubben för. Jag har sett hur han tagit hand om vilsna grabbar och fått dom att trivas i de allra flesta fall. I vart fall har han ... | Läs mer