Kulltorp: om de ska ta roller som breddspelare i en 4e kedja och avlast lite istid så är nog inte Bajen killarna sämre än den där norrmannen som nämndes igår. Dessutom så är det alltid så att ska man gå långt i slutspel och kvalspel är det lagets ledande spelare som måste vara på topp. Åker storstjärnan och gömmer sig med ström i klubban så spelar det mindre roll vad grabbarna i 4e gör.
Tycker det är OERHÖRT märkligt att på förhand ifrågasätta/såga Gath utifrån just inställnings-aspekten. Det är möjligt att han inte håller för SHL, men är det något han visat i Kristianstad och Danmark är det väl just förmågan att skapa rätt inställning?
Dessutom så är det alltid så att ska man gå långt i slutspel och kvalspel är det lagets ledande spelare som måste vara på topp. Åker storstjärnan och gömmer sig med ström i klubban så spelar det mindre roll vad grabbarna i 4e gör.