Tror du har rätt, detta var nog ruskig viktig läropeng. Sedan är det ju ändå Dahlén som skjuter oss tillbaka in i matchen. Så blek som han varit så betydde nog det allt. Nu tror jag alla tyngder släppte från spelarnas o ledarnas axlar.
The great one: Hoppas verkligen det väcker Dahlén. Men tycker han ser hålögd och orkeslös ut. Finns ju inte en chans i helvetet att man skulle gå ut med att han är skadad/sjuk nu i slutspelet men undra om hans hälsa är 100% ? När det kommer till kritan så gick vi vidare och det finns sparkapital i Dahlén. Kliver han fram lite senare är han mer än ursäktad :)
Jämtlandsfil: Zupancic var sloven. Möjligen den förste slovenen i SHL. På den tiden var jag drivande i TIK-Bergslagen. Där fanns en stark enklav arbetsinvandrade slovener i flera generationer.
Några ur det gänget (10-12 stycken) hängde ... | Läs mer
Tror du har rätt, detta var nog ruskig viktig läropeng.
Sedan är det ju ändå Dahlén som skjuter oss tillbaka in i matchen. Så blek som han varit så betydde nog det allt. Nu tror jag alla tyngder släppte från spelarnas o ledarnas axlar.