Helvete vad dyr den nya slutspels-tishan är. Klubben köper säkert in dem för 20-30kr. Men 250kr ska dem ha för en tröja som ser ut som gratis tröjorna man får på slutspelsmatcherna.
rabon: Jo de kostar en del, men jag hoppas att förtjänsten per tröja är så stor som du säger. Värre vore om 50% gick till ngn mellanhand eller tillverkaren av tröjorna. Jag köper tröjor etc för att stödja Timrå IK. Man kanske kunde ha haft två olika tröjor, en mer basic och en lite mer extravagant.. :)
Hoppas Westfält har det bästa i sig framför sig nu, verkar förövrigt vara en vettig och lösningsorienterad herre som snabbt rättar till något när han märker att han gjort ett katastrofalt misstag.
"Marcus Westfält lämnar MoDo för spel i Färjestad. Detta utan att ha spelat en enda match för klubben."