Patrick Polly: Håller INTE med dig ! Om Leksand spöar FBK i nästa match, ( tror jag att LIF har en bra chans att göra faktiskt ), och TIMRÅ vinner dom två sista matcherna, så tar vi ÄNDÅ andra platsen. TIK måste givetvis spela mot FBK som SSK gjorde sist, "Krypa tätt inpå, och stoppa dom redan i FBK:s försvarszon". Men det är ju lätt att sitta här och säga, det förstår jag givetvis.
Jag tror Timrå hade haft många mer poäng om det inte hade varit så jädrans många bortamatcher dessa första 13 matcher. 5 matcher hemma gett 12 poäng. 8 bortamatcher gett 8 poäng. Men Timrå har gjort det bra med alla dessa bortamatcher trots allt.
Håller INTE med dig !
Om Leksand spöar FBK i nästa match, ( tror jag att LIF har en bra chans att göra faktiskt ), och TIMRÅ vinner dom två sista matcherna, så tar vi ÄNDÅ andra platsen.
TIK måste givetvis spela mot FBK som SSK gjorde sist, "Krypa tätt inpå, och stoppa dom redan i FBK:s försvarszon". Men det är ju lätt att sitta här och säga, det förstår jag givetvis.
TIMRÅ IK 4 Ever!!!