Vulgata: Ja, men en eller två spelare hit och dit gör ingen större skillnad. En tränare och 5 spelare hade gjort skillnad, men det är ju tämligen orealistiskt.
Skicka ut grabbarna i vildmarken en helg med enbart kniv och tännstål på fickan så kanske dom kommer ihop lite
SebastianH: Tror faktiskt 2 spelare kan göra stor skillnad i dagsläget. Kommer ihåg vilken injektion Salmonsson hade senast, men backsidan då höll ju medelmåttig HA nivå. Bara kolla vart de flesta av de backarna befinner sig idag..
2 forwards in som höjer djupet i anfallsspelet och bort med spelare som ej håller måttet, Olofsson, Liljegren tex
Tror att om vi får in några forwards som kan hjälpa till med lite styrka och kreativitet i anfallszon så kan självförtroendet och tuppkammen växa lite på de yngre mer oerfarna som får spela ihop med dem.
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer
Skicka ut grabbarna i vildmarken en helg med enbart kniv och tännstål på fickan så kanske dom kommer ihop lite