Zäta75: Blir ju inte klok på vad Freddan vill få ut av sitt spel. Detta är svaret angående att man skulle valt att separera på Zajja och Lalle.
"– Ja, tanken vara att sära på dem och testa andra konstellationer som vi gjorde på forwardssidan, för att få in lite ny energi och för att fler automatiskt ska prata med varandra. Nu blev det inte så fullt ut."
Så största felet är alltså att inte spelarna pratar med varandra på isen? Tränarna skall inte först och främst satt en tydlig spelide som backarna och forwards utgår ifrån alltså? Bara köra på känsla och prata lite med varandra så löser det sig.. Jaha så enkelt vare alltså..
RunarUp: Bara vi får in reklampengar så skiter jag i tröjans utseende just nu helt enkelt. Nu måste föreningen börja jobba upp ett eget stabilt kapital. Om det går ut över tröjan, so be it! Anser jag. Med respekt för att alla tycker olika.
Det kan se ut som följer:
Svensson-Zajac
Laleggia-Didrik S
Westerlund-Erixon