Bara inse att Nubben var naiv med bygget och trodde en massa spelare skulle ta kliv upp på SHL-nivå. Visst han hade inte mycket att jobba med så sent på säsongen. Man vill ju hoppas det helt enkelt inte fanns spelare som var tillgängliga och intresserade och han inte dumsnålade eller brände allt krut på kompiskontrakt.
Labban: jävla mupp klubb.. herregud..och mupparna skriver om att fortsätta betala biljetter för att fortsätta stödja galenskapen.. det är lika galet som att fortsätta rösta på sossarna..nu blir ju jag ju avstängd så klart
Rödovit : Lite som efter förra säsongen. Kapanen och Hållander gick inte att ersätta. Då ersatte man dom inte alls, utan in kom ett gäng trubbiga brunkare. Det får inte upprepas.