KulltorpsOlli: Jag förstår givetvis andemeningen i snacket runt "kompisrekryteringar", men är ändå lite nyfiken på vad alternativet skulle vara? Finns det överhuvudtaget några i den här lilla ankdammen "svensk hockey" som inte känner varandra sedan innan?
Knylan: Förmodligen inte, men jag lägger ändå Uffe under epitetet "väldigt personliga kompisar". men det är av mindre betydelse. Min poäng med inlägget var egentligen att jag inte vill ha Uffe som tränare, för jag tror inte på hans kompetens.
Han fick sparken av HV och vad jag hörde så var han inte bra.
Montén Python: Lilja har skjutit totalt 8 (åtta) skott på mål. På 26 matcher. Dvs, nästan ett skott på mål var tredje match. Att han fortfarande är kvar är pinsamt. Det där treårskontraktet måste avslutas igår.