The great one: En ny back kommer inte att komma in. Vi hade ju bara 7 matcher eller vad det var i december, så varför ska man agera liksom?🤷♂️Ställa bästa möjliga lag på isen, vad är det?
Puckat: Har vi vunnit en match denna säsong där motståndarna inte varit usla? Kan bara minnas mer eller mindre usla matcher av motståndarna när vi vunnit. Malmö var USLA, Djurgården likaså. Oskarshamn och Luleå var INTE bra. Osv.
Det känns faktiskt som att våra vinster har kommit när motståndarna underskattat och ställt ut skridskorna än att vi faktiskt varit bra. Kanske tar i lite väl hårt nu, men så känns det iaf.
Blake Slåhan: Mycket man vill ha. Vart tror du pengarna ska komma ifrån? Är det rimligt att förvänta sig ett bättre lag än ifjol? När spelare som Hållander och Kapanen spelade på väldigt rabatterade löner.