Nisse på Mon or: Hur kan Modo, som spelar i HA, ha dubbelt så mycket reklamintäkter som vi har? Klart att det är enklare att attrahera intresse i SHL, men jag vill tro att det finns saker som Timrå kan göra bättre oavsett ligatillhörighet för att förstärka ekonomin.
Det man inte får göra är att riskera ekonomin, det har vi alla varit med och upplevt. Aldrig igen.
Håkkybåkky: Undrar när dom kommer att presentera slutsumman på senaste backa Nubben kampanjen? Antal årskort ? Antal nya medlemmar? Man är och petar lite överallt men inget blir riktigt gjort. Nubben kan ägna sig åt trav och spelbutiken som han brinner för. Vi är en liten klubb med trött ledning. Till och med Torines verkar ha givit upp.
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer
Klart att det är enklare att attrahera intresse i SHL, men jag vill tro att det finns saker som Timrå kan göra bättre oavsett ligatillhörighet för att förstärka ekonomin.
Det man inte får göra är att riskera ekonomin, det har vi alla varit med och upplevt. Aldrig igen.