Captain Crash: Man har känt sig jävuslt uppgiven sedan torsken senast men vi får fan inte glömma hur viktigt det är med hemmaplansfördel i kvalet..Där är vi iaf jävligt med i matchen och det måste vara tändvätska om något. Nu kör vi!!
hockeyärnice: hoppas alla buar och skriker av ren ilska när nr 21 i Luleå har pucken! Ett riktigt svin. Ni kan bua lite extra åt Erik Gustafsson också nr 29, en riktig mupp.
Fast det har inte hjälpt oss i tidigare kvalspel. Känner nästan att det är lättare att få börja borta på Hovet och spela utan press första matchen. Hemmaplansfördel kanske inte är optimalt ändå. Men vem vet.
Nacka TIKare: Jag tänker att Erixon säger det han måste säga för att försvara att han stannar kontraktstiden ut. Han vet nog själv att det är osannolikt att han kommer spela nåt. Man kan absolut förstå honom men att säga "Jag kommer ... | Läs mer