Andersson: Nä LHC kan mycket väl kamma hem noll. Men vad är chansen vi tar 9 poäng mot Färjestad x2 och Rögle? Ganska liten skulle jag säga. Dock viktigt avsluta säsongen bra hursomhelst.
Labban: när man ser Malmös form så nä, aldrig i livet att vi hade tagit dom i ett kval. 4-1 i matcher hade det blivit. Vi får möta DIF i kvalet och det tror jag i slutänden är helt rätt lag för oss att möta. Det är den motståndaren som passar oss bäst av de realistiska alternativ som funnits fram till denna match.
Peja: Allt kring det önskemålet handlar ju om logistik och närheten till faciliteter. I en perfekt värld vore Timrå huvudorten med allt vad det innebär i form av nöjesliv, hotell och kommunikationer inom gångavstånd från arenan och ... | Läs mer