Olli Nomadinen : ja, den är också en lågoddsare. Kanske en liten känga åt supportrarna också, som med sin kritik får ledare och spelare att må så dåligt att dom inte kan prestera?
"Det enda som är viktigt för oss är att Timrå IK spelar kvar i SHL. Det är viktigast. Vilka som står och gör vad är oväsentligt." -En av Freddans kommentarer i ST igår. Kan det öppna för någon ny röst?
Först blir man deprimerad när man får läsa om årets siffror. Fast när jag tänker på vart föreningen var för tio år sedan så tycker jag nog att det har gjorts en jäkla resa! Så lite glad kan man nog vara ändå.
Kanske en liten känga åt supportrarna också, som med sin kritik får ledare och spelare att må så dåligt att dom inte kan prestera?