Vad har dem flesta här inne sagt under hela säsongen? (Förutom att alla ska avgå) Att vi måste vara starka i närkamperna och tackla mer för att trötta ut moståndarna, detta är exakt vad vi gjorde den hära matchen och man märkte på Surgårn att dem var helt slutkörda.
Märker också att teambuildingen fungerat, jag la märke till att spelarna stod upp för varann betydligt mer än andra matcher, ta när Sörensen blev blockerad av Svensson och direkt så börjar han försöka hoppa på han; Då vaknar den ryska björnen och åker rakt in och sätter lilla söta Sörensen under armen och för bort honom till sargen. Lyckas även få av honom hjälmen.
Först blir man deprimerad när man får läsa om årets siffror. Fast när jag tänker på vart föreningen var för tio år sedan så tycker jag nog att det har gjorts en jäkla resa! Så lite glad kan man nog vara ändå.