DenRöda: Spelarna som kommer in har avsevärt högre lön än dom som lämnat. Förlängningarna är också dyrare än förra säsongen. Lööke och liljewalls lön tillsammans är inte nära tex Petterssons. Så ditt exempel där felar rätt stort. Hanzl, Laleggia och ratties förlängningar är även dom ett påslag med runt 15%.
SebastianH: Det felar ändå inte rätt mycket, då Nubben berättade att det blir en mindre trupp framöver och att mer juniorer kommer ta plats. Emil och Wedin ryktas ju ha stegrande kön dessutom.
Ni som håller på att spekulera om ekonomin, lägg av, ta reda på fakta innan ni skriver en massa skit. Det här förstör mer än är till nytta för Timrå. Man kan bara fundera på om ni som håller på, verkligen är timråsupporter, skulle ... | Läs mer