Nobelpriset i fysik, medicin och inte minst fredspriset ska gå till den människa som kan hitta strömbrytaren på Nike89. Off-knappen, vrida igen kranen, släcka lyset, helt enkelt få tyst på fjortisen. Om någon nu minns Ville, Valle och Viktor, när Ville, Jörgen Lantz, tutade i ett signalhorn och Viktor tyst och stilla somnade, likt Skalman när hans Mat och Sovklocka ringer. Snälla Nike89, kan du inte göra som alla andra killar i din ålder, tillbringa tiden fram till du blir myndig med en trave Fibban och Lektyr.
Modano: jo vi har en liten förmåga att suga upp andra lags rejects.... och hoppas på utveckling här trots att dom inte utvecklas på flera år i föregående klubb.
Snälla Nike89, kan du inte göra som alla andra killar i din ålder, tillbringa tiden fram till du blir myndig med en trave Fibban och Lektyr.