lincoln: Rattie: – Jag ser väldigt mycket fram emot att komma till Linköping. Jag har hört bra saker om föreningen och staden. Vem har ljugit för honom? Ingen jag känner har sagt nåt bra om Cluben och beträffande staden är det enda jag har hört om är sjuka människor som knivhugger andra oskyldiga människor. Lyssna på bra människor Ty!
lincoln: "om ingen får gå nån annanstans kan vi ju aldrig värva nån heller"
Jag tycker vi lyssnar på dina tänkvärda ord och släpper detta nu och går vidare. Istället är det väl dags att fundera över vad vi vill se istället. Jag tror ju t ex Hartmann kan axla en roll i 2a kedjan och i PP har han ju redan sin roll framför kassen.
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer
Om ingen får gå nån annanstans kan vi ju aldrig värva nån heller….