PontusPilatus: Om man följer med i informationen runt detta så är det solklart varför man gör det, och dessutom väldigt rimligt. Detta är gjort för Timrå IK:s bästa, på kort och framförallt lång sikt.
KulltorpsOlli: Ja jag litar också på att man gjort det för Timrå IK:s bästa på kort och lång sikt. Känner mig trygg med det! Men det orimliggör ju inte att det handlar om moraliska frågor. Jag tror nämligen inte Timrå skulle gå ut och såga en spelares peson, även om det skulle handla om det.
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer
Detta är gjort för Timrå IK:s bästa, på kort och framförallt lång sikt.