Zäta75: Jag säger emot dig å det grövsta. Är det ngt herr Dahlen visat hittills, så är det att han har en lång bit kvar innan han är en toppspelare i SHL. Enligt mig!
Kulltorp: tycker han skapar och är livsfarlig hela tiden. Han har mycket mer i sig helt klart och är övertygad om att han kommer dominera tillslut, men redan nu är han en toppspelare i SHL.
Kulltorp: I powerplay har Jonte visat att han är bland de bästa i Sverige i min mening. I 5 mot 5 får han gärna bevisa mer. Tror att Hallam tar ut honom han verkar gilla Dahlen mycket har jag fått uppfattningen av.
Det var det här med kravställan. Förlora sista 7 matcherna och sumpa en närmast bergsäker play in-plats men ändå är det inget fiasko enligt Nubben. Det är fan inte en inställning som är ok på elitnivå. Där har vi själva essensen till att vi är den lilla bonnaklubben vi är
Enligt mig!