Dubbeld: intressant intervju. Men den mest intressanta frågan ställs aldrig rakt ut... "har du värvat och byggt om så mkt för att sätta egen prägel eller för att det krävdes". Inte för att Kapanen lär svara att Nubben byggt ett riktigt korthus men för att vara ett "topplag" i serien så har vi en jävligt aktiv sportchef. 6 in och 4 ut (om man räknar med OJ).
Dubbeld: Tackar för Halloran. Förstår båda sidor här. Har alltid en tveksamhet mot amerikaner. Inte personligt, men de är uppvuxna i en ego-kultur som kan gå två vägar. Ett jäkla driv som inte alltid funkar i andra miljöer.
timraw: Vad göra en julifredag mitt i semestern med ett självklart bad avklarat? Ja, på väg hem från Vivstavarvstjärn tog jag en avstickare förbi Sörberge kyrkogård där jag utan att känna till var spelare #5 ligger begraven tog mig an ... | Läs mer
Och det sista handlar om Halloran