Olli Nomadinen : Ja, med all heder åt Nubbens jobb med oss, jag önskar han all lycka och välgång. Nu kommer han förmodligen ryka från HV oavsett hur kvalet går. Hans gloria har verkligen åkt på sneddan, igen. Mycket märkliga värvningar till HV och Nubben får ju ta stort ansvar för kräftgången i år. Pengar har han haft så det räcker.
Tror tyvärr att Nubbens dagar som sportchef lider mot sitt slut.
Kapanen känns ju tex oerhört mycket proffsigare och bättre, so far.
Kulltorp: Det är allmänt känt att Nubben gärna blir bekväm och ep-scoutar om han får chansen. När han har pengar värvar han ungefär som en 12-årig mikenomad på skolrasterna när man valde vilka spelare man var i landbandylaget. Det är också så att Nubbens nivå är att ta lag till SHL. Max. När sedan nästa steg krävs, att etablera sig och sikta mot slutspel och medaljer, då har han mkt begränsade kunskaper och erfarenheter
Det är rent sagt åt helvete! Helt oacceptabelt, oavsett religion, hudfärg, supporter för ett annat lag, är helt ovidkommande. Man går dit för att njuta av idrotten och fördriva några timmar på att göra det man gillar.
Nu kommer han förmodligen ryka från HV oavsett hur kvalet går.
Hans gloria har verkligen åkt på sneddan, igen. Mycket märkliga värvningar till HV och Nubben får ju ta stort ansvar för kräftgången i år. Pengar har han haft så det räcker.
Tror tyvärr att Nubbens dagar som sportchef lider mot sitt slut.
Kapanen känns ju tex oerhört mycket proffsigare och bättre, so far.